TERAPIE PRZECIWBÓLOWE

Ból jest najczęściej objawem nieprawidłowego funkcjonowania organizmu lub choroby. Może być on przewlekły lub ostry, a w każdym przypadku jest uciążliwy dla pacjenta i często utrudnia mu normalne funkcjonowanie. W medycynie konwencjonalnej walka z bólem polega najczęściej na podawaniu środków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych, które zbyt długo przyjmowane rujnują organizm i mają szereg skutków ubocznych niekorzystnych dla zdrowia.

Bóle kręgosłupa, stawów, mięśni  to bardzo powszechnie występująca dolegliwość. Tempo życia w dzisiejszych czasach jest o wiele szybsze niż w latach ubiegłych, żyjemy w coraz większym stresie, ciężko pracujemy i nie mamy czasu na regenerację naszego organizmu.

Nadwaga, zła kondycja fizyczna, słabe mięśnie brzucha i pleców, praca w jednej pozycji to tylko kilka czynników które przyczyniają się do pogorszenia stanu naszego zdrowia - rzeczywista lista ta jest znacznie dłuższa. 

Zaczyna się z pozoru niewinnie - delikatne bóle które "ignorujemy" w nadziei ze same ustąpią - i faktycznie te po niedługim czasie często ustępują. Jednak z czasem owe bóle  powracają z większym nasileniem z i większą częstotliwością. Zaczynamy stosować coraz większe ilości półśrodków w postaci leków przeciwbólowych, a nie zastanawiamy się nad przyczyną takiego stanu. Chroniczny brak czasu sprawia że zdrowie spada na dalszy plan.

   

Terapia biorezonansowa jest bardzo skuteczna w likwidacji bólów układu ruchu, zwłaszcza jeśli poprzedza ją wcześniejsza diagnostyka (np. specjalistyczny test ortopedyczny), która umożliwia precyzyjne dobranie częstotliwości aparatury i zlikwidowanie nie tylko objawów bólowych, ale przede wszystkim jego przyczyn. Działanie z wysoką dokładnością na miejsce objęte chorobą umożliwia specjalny Bicom chip.

W naszym gabinecie jesteśmy w stanie skutecznie przeciwdziałać zmianom  patologicznym które występują w naszym organizmie działając na przyczynę, a nie tylko na objawy.

Stosujemy terapię w przypadku takich schorzeń jak:

- zmiany zwyrodnieniowe i zapalenia stawów

- choroby mięśni

- dyskopatia

- rwa kulszowa i ramienna

- nerwobóle

- bóle migrenowe

 

Terapia aparatem Bicom Optima sprawdza się również w łagodzeniu lub likwidacji bólów napadowych, takich jak:

- migreny

- bóle menstruacyjne

- bóle uszu

- bóle zębów

W przypadku bólu przewlekłego niezbędne jest odbycie kilku sesji terapeutycznych w celu osiągnięcia zadowalającego i trwałego efektu.