PASOŻYTY

Pasożyty zamieszkują nasz organizm niszcząc nam zdrowie. Według statystyk dziewięciu na dziesięciu ludzi ma w sobie pasożyty. Mogą sie one znajdować nie tylko w jelitach, ale także w płucach, mięśniach, stawach, wątrobie, krwi czy skórze i powodować różne objawy.

Pasożytami możemy zarazić się na różne sposoby, na przykład spożywając produkty, na których znajdują się jaja (niedomyte warzywa i owoce, nieprzegotowana woda). Do zakażenia może także dojść drogą kropelkową poprzez wdychanie kurzu lub pyłu będącego nośnikiem jaj pasożytów. Pasożyty mogą także być przeniesione podczas ukąszenia komara lub kleszcza! Należy także uważać higienę w dużych skupiskach ludzi takich jak markety, ponieważ larwy mogą zostać na rzeczach, jakie dotknęła zakażona osoba. Stąd konieczne jest mycie rąk!

Dawniej dzieci brały ręce do buzi i mało kto był zakażony pasożytami. Dziś prawie każde dziecko ma pasożyty! I nie tylko dziecko! Dorośli też są nimi zakażeni. Wynika to z faktu, że zakażenie pasożytami zależy od sprawnego systemu odpornościowego! Im bardziej jest on osłabiony, tym podatność na zakażenia jest większa. Przez powszechne stosowanie antybiotyków, chemiczne i wyjałowione jedzenie, dochodzi do osłabienia organizmu a także do kumulowania się toksyn w organizmie. Nie służy nam również stres, zmęczenie i życie w ciągłym biegu.

Część lekarzy jest zdania, że główną przyczyną chorób u człowieka (również nowotworowych) jest obecność w organizmie pasożytów lub obciążenie go toksynami, chemikaliami itd. Ok. 90% ludzi na świecie jest nosicielami pasożytów, jednak niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Pasożytami możemy zarazić się wszędzie, ponieważ mają nieograniczone możliwości wniknięcia do organizmu żywiciela. Zarażamy się od domowników, zwierząt, pożywienia. Należy pamiętać że domownicy zazwyczaj mają te same pasożyty dlatego warto badać się całymi rodzinami.

    

Pasożyty pozbawiają organizm niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych takich jak witaminy i minerały. Powodują zaburzenia gospodarki hormonalnej oraz sprawiają, że łakniemy cukru! Wydzielają przy tym toksyny, którymi zatruwają nasze organizmu i osłabiają tym układ immunologiczny powodując różne nieswoiste dolegliwości, często kojarzone z innymi chorobami np. alergie, bóle głowy i stawów, problemy skórne, wypadanie włosów, problemy z płodnością, płaczliwość u dzieci, depresja i nerwowość, przewlekłe zmęczenie itp.

Wykrycie pasożytów nie jest łatwym zadaniem. Badanie z kału wykazuje się bardzo niską skutecznością i daje pozytywne wyniki jedynie przy dużym zapasożyceniu. Lepiej wypada badanie serologiczne, polegające na stwierdzeniu przeciwciał na toksyny pasożytów, jednak po pierwsze nie zawsze te przeciwciała sie pojawiają, a po drugie badanie to daje najlepsze w późnych stadiach zakażenia.

Nowoczesną i bardzo miarodajną metodą wykrywania pasożytów jest stosowany przez nas test biorezonansowy.