CANDIDA

Grzyb Candida albicans może powodować bardzo wiele różnych dolegliwości i często występują one jednocześnie, co oznacza, że człowiek cierpi na wiele  różnych dolegliwości. 

Rozrost candidy możne następować w obrębie jelit ale nie tylko, coraz częściej obserwuje się inwazję tego grzyba na inne organy i narządy np wątrobę, trzustkę, nerki, płuca, oskrzela, gardło, oczy, zatoki, mięśnie a nawet mózg. Dlatego objawy kandydozy są bardzo różnorodne i dotyczą praktycznie całego organizmu, co utrudnia to leczenie ponieważ medycyna akademicka dzieli człowieka na części i jeden lekarz będzie leczył skórę, drugi brzuch a trzeci zatoki...

Bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, biegunki, kaszel, katar, częste przeziębienia, alergie, problemy z zatokami i oczami, szum w uszach, wysypki skórne, świąd skóry, łuszczyca są w wielu przypadkach spowodowane przerostem candidy w wymienionych narządach.

Problemy z koncentracją , chroniczne zmęczenie, stany depresyjne i lękowe, zaburzenia równowagi, pamięci tez mogą być spowodowane nadmierną  ilością candidy w organizmie i to tylko niektóre z przykładów możliwych dolegliwości.

   

W naszym gabinecie diagnozujemy kandydozę , określamy rodzaje grzybicy (candida albicans, candida parapsilosis, candida crusei, candida kefir, candida robusta, candida glabrata i inne) .

Terapia prowadzona przez nasz gabinet polega na usunięciu przyczyny rozrostu candidy (np. obciążenie metalami ciężkimi, toksynami, pasożytami), zastosowanie programów eliminujących candidę z poszczególnych miejsc w organizmie oraz wzmocnienie odporności organizmu.

Ważnym elementem terapii jest wprowadzenie odpowiedniej diety bez fruktozy, laktozy, glukozy, węglowodanów prostych. Można stosować węglowodany złożone, np. pieczywo pełnoziarniste, kaszę, warzywa, kwaśne owoce. Zaleca się wprowadzić do jadłospisu czosnek, cebulę, oregano, tymianek.

W naszym gabinecie wykonujemy testy na następujące rodzaje tego grzyba:

1.Candida albicans
2. Candida dubliniensis
3. Candida glabrata/ Torulopsis glabrata
4. Candida guillermondi
5. Candida crusei
6. Candida lusitaniae
7. Candida parapsilosis
8. Candida pseudotropicalis/Candida kefyr
9. Candida rhodotorula
10. Candida rugosa
11. Candida sitophila
12. Candida stellatoidea
13. Candida tropicalis
14. Candida robusta
15. Geotrichum candidum 1
16. Geotrichum candidum 2

Stosowana przez nas terapia biorezonansowa jest bezinwazyjnym sposobem na pozbycie się tego uciążliwego drożdżaka.

Już 3 terapie w połączeniu ze ścisłą dietą mogą okazać się skuteczne.