BORELIOZA

Borelioza to wielonarządowa choroba zakaźna wywoływana przez bakterie należące do krętków: Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii, Borrelia afzelii, Borrelia japonica. Przenoszona jest na człowieka  przez kleszcze, a także komary, pchły, niektóre typy roztoczy oraz meszki i moskity. Choroba atakuje głownie tkankę łączną, która stanowi budulec dla całego układu ruchowego oraz wszystkich narządów. Bakterie boreliozy są także znajdowane w tkance nerwowej oraz mięśniowej.

Objawy  boreliozy mogą być bardzo różne i dotyczyć całego organizmu. Możemy nawet nie podejrzewać danego objawu o związek z boreliozą. Można je podzielić na objawy wczesne, powstałe zaraz po ugryzieniu, oraz na późne, uaktywniające się wiele miesięcy lub nawet lat po ugryzieniu. Borelioza w swym przebiegu charakteryzuje się wieloma nieswoistymi objawami, które nie zawsze są w odpowiednim czasie kojarzone z tym schorzeniem.

   

Jednym dokładniejszych i miarodajnych testów na tę chorobę jest nasz test biorezonansowy na wszystkie typy bakterii Borrelia sp.

W naszym gabinecie, oprócz diagnozy boreliozy i chorób odkleszczowych  jest możliwe także wyeliminowanie bakterii borrelia i koinfekcji przez serię zabiegów biorezonansowych.

Terapia składa się zwykle z 6-10 zabiegów- przy niektórych opornych typach bakterii borrelia liczba zabiegów musi zostać zwiększona. Można to stwierdzić dopiero podczas testu sprawdzającego.